Bina Yıkım Maliyetini Belirleyen Faktörler
Bina Yıkım Maliyetini Belirleyen Faktörler

Aklınızda bir ev yıkım projeniz var, ancak maliyete karşı temkinli misiniz?

Türkiye’de ki çok sayıda yıkım şirketi, bina yıkım maliyeti vermeyi reddetti. Bunun yerine, sizinle tanışıp bekleyecekleri yer için teklif verene kadar bekleyecekler.

Yıkmaksan Yıkım ile tam olarak ne kadar ödediğini aldığını bilmeni istiyoruz. Bu, hizmetlerimizin bina yıkım maliyeti konusunda tamamen açık olduğumuz anlamına gelir.

Bina Yıkım Maliyetini Belirleyen Faktörler

Karşılaştığınız toplam bina yıkım maliyeti, işin ölçeğine ve bizden tamamlamanızı istediğiniz görevlere bağlıdır. Ancak, tamamladığımız her bir bina yıkım işi için fiyat belirleyebiliriz, böylece teknisyenlerimizden biriyle konuşmadan önce ne kadar harcayacağınıza dair iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Bina Yıkım Maliyetini Belirleyen Faktörler
Bina Yıkım Maliyetini Belirleyen Faktörler

Küçük Projeler

Küçük projeleri, 1,500 ila 10,000 metre kare büyüklüğündeki herhangi bir yapının yıkılması olarak tanımlıyoruz. Bu genellikle küçük binalar ve kış bahçeleri gibi uzantıları kapsar.

Bu işler genellikle tam yıkım ekipleri gerektirir, ancak daha büyük binaların yıkılması kadar uzun sürmez. Dahası, kesin oranımız projenin karmaşıklığına bağlıdır. Örneğin, hem bir yapının hem de temellerinin yıkılmasını istiyorsanız, daha fazla ödeyeceksiniz.

Büyük Projeler

Bina yıkım maliyeti büyük projeler için değişiklikler gösterir. Büyük bir projeyi, 10.000 metrekarelik bir alanı kaplayan herhangi bir yapı olarak sınıflandırıyoruz. Örneğin, bir evin tamamını yıkmak genellikle bir apartman bloğunu yıkmak gibi büyük bir proje olarak sınıflandırılır.

Yine, bu tür işler genellikle tam bir ekip gerektirir. İşin ölçeğine bağlı olarak, genellikle birkaç gün, hatta haftalarca çalışacaklardır. Maliyet, işin karmaşıklığına bağlı olarak da değişir.

Gaz Kesme

Yıkım projeleri sırasında gaz çok büyük bir sorun teşkil ediyor. Bağlantı kesilmemesi gaz kaçağına neden olabilir. Gaz tutuşursa, her bir kişiyi sahaya riske sokar. En kötü ihtimalle, bir gaz kaçağı patlamaya neden olabilir.

Gaz bağlantısını kesmek için sağlayıcınızla konuşur veya kendimiz yapmak için özel araçlar kullanırız. Bu kendi pahasına gelen önemli bir adım.

Asbest Kaldırma

Asbest, birçok eski binada kullanılan tehlikeli bir malzemedir. Yıkım çalışmaları sıklıkla sıkıca paketlenmiş elyaflardan yapılmış malzemeyi ortaya çıkarır. Bu lifleri soluyorsanız, çeşitli solunum problemleri geliştirme riskine girersiniz. Dahası, asbest bir kanser türü olan mezotelyoma ile bağlantılıdır.

Asbestin çıkarılması özel eğitim ve ekipman gerektirir. Neyse ki, tüm çeşitlerinde bu gereklilik yok.

Yıkım İzinleri

Doğru izne sahip değilseniz, herhangi bir yıkım işinde devam edemezsiniz. Ekibimiz, projenin kurulun üstünde kalmasını sağlamak için ihtiyacınız olan izinleri güvence altına almanıza yardımcı olabilir.

Bunlar Yıkmaksan Yıkım ekibinin şeffaf bina yıkım maliyetlerini belirleyen faktörler. Bugün bizimle iletişime geçin; ev yıkım projenize tam olarak ne kadar harcayacağınızı bulmanıza yardımcı olacağız.

Önceki İçerikMetrekare Konut Başına Yıkım Maliyetleri
Sonraki İçerikBüyük Bina Yıkım Hizmetleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz