Bir Yıkım İşleminden Önce Alınacak Önlemler
Bir Yıkım İşleminden Önce Alınacak Önlemler

Bir Yıkım İşleminden Önce Alınacak Önlemler

Evin yıkılmasını ve yeni bir ev inşa etmek istiyor musunuz? Eğer böyle bir düşünceniz varsa bundan önce bir yıkım işleminden önce alınacak önlemler vardır. Düzgün bir planlama ve gerekli birkaç adım gerekir. Bununla birlikte, birkaç şeyi yerine koymadan duvarları yıkarak ilerletemezsiniz. Tüm yıkım sürecini bir veya iki gün içinde son bulmaları halinde çok çabuk tamamlasalar da, daha fazla arka plan çalışması kalmayacağını söyleyemezsiniz. İnşaat atık maddelerini çıkarmak için hazır atlama teknesini bile organize etmeden önce bu kontrol listesine bir göz atın.

İzin ve Belgeler:

Öncelikle, keşfedebileceğiniz herhangi bir inşaat planından önce bir planlama iznine ihtiyacınız vardır. Bina ya da yıkımı yapılacak yapının bağlı olduğu belediye ile görüşün ve gerekirse bir üst makama başvurun. Herhangi bir inşaat işini üstlenmek için her zaman bir inşaat iznine ihtiyacınız vardır. Yıkım işlemlerinde bile, herhangi bir şey başlamadan binanın inşaat iznini alması gerekir. Neden gerekli, çünkü bir inşaat ruhsatı almak açıkça tüm yıkım ruhsatlarını kapsayacaktır. Yetkili makamların onayından sonra sadece inşaat ruhsatı verilecektir. Diğer tüm evrakların yerine konmasından sonra nihai inşaat ruhsatının alınması iki hafta ya da daha uzun bir süre zaman alabilir.

Bir Yıkım İşleminden Önce Alınacak Önlemler
Bir Yıkım İşleminden Önce Alınacak Önlemler

Bir inşaat ruhsatı için başvuruda bulunmak için bazı belgeler toplamanız gerekir. Belgelerin türü, bulunduğunuz il ya da ilçeye bağlı olarak değişecektir, ancak mülkün adı ve mevcut binanın site planı gibi şeylere ihtiyacınız olabilir. Sonunda uygulamanız gereken sadece bir ağaç çıkarma izni içindir. Yapmaya başlamadan önce sebepler ne olursa olsun, ağaçları topraktan kaldırmak gerekir ve o zaman izinleri yerel belediyenizden almanız gerekir.

Kaldırılma Servisleri:

Ruhsat sizin elinizde olduğunda, o zaman binaya yaklaşıyorsunuz ve o da kesim hizmetlerini organize etme zamanı. Hizmetlerin kaldırılması ve yalnızca hizmetin bağlantısının kesilmesinin farklı bir yolu olarak adlandırılan bir şey değildir. Bu, mülklere varlık bakımı ve ölçümü gibi eksiksiz bir kaldırma hizmetinin olduğu anlamına gelir.

Gerekli Eskrim:

Yıkım başlamadan önce genellikle geçici bir eskrim organize etmek mülk sahibine aittir. Ayrıca, tüm bina bitinceye kadar gerekli ve yerinde kalmalıdır. Çünkü komşu sitenizi kendinizinki gibi güvenceye almanız gerekebilir. Çalışmaya başladığınız yıkım müteahhitlerinin herhangi birinden önce, şirketin bu çit kurulumunu kurmaya hazır olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Asbest:

Var olan asbesti daha önce yıkılmış halde yeniden kullanmayı düşünüyorsanız . Kaldırma işlemine başlamadan önce biraz dikkatli olmanız gerekir, yetkili makamlara haber vermeniz gerekir.

Yüzeyin Altından Check In Yapmayı Unutmayın:

Yıkım veya inşaat için gerekli olan herhangi bir kazı çalışması varsa, arazinizde herhangi bir yeraltı borusu veya kablosu olup olmadığını bilmek için kazı işlemi için uzmanları arayabilirsiniz. Ekip ayrıca kablolar ve borular çevresinde güvenli bir şekilde nasıl çalışacağınız hakkında bilgi ve tavsiyeler vererek size yardımcı olacaktır.

Yıkım işleminden önce almanız gereken tüm önlemlere bir bakışta bakın ve yıkım hizmetlerini doğru bir şekilde alın.

Bir yıkım işleminden önce alınacak önlemler hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikDerin Kazılarda Başarısızlığın Nedenleri Nelerdir?
Sonraki İçerikPatlayıcı Yıkım Sırasında Olanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz