Kontrollü Yıkım işi Hizmeti
Kontrollü Yıkım işi Hizmeti

Yıkılacak büyük bir binanız varsa, işi yapmak için manuel yıkıma güvenemezsiniz. Balyozla çalışan müteahhitlerden oluşan bir ekip, yüksek binalarla karşı karşıya kaldıklarında yapabilecekleri çok fazla şey var. Ve eski vinç ve bilye yöntemi çok zaman ve çaba gerektirir. Kontrollü yıkım bu yöntemlerin aksine en tercih edileni.

7/24 Kontrollü Yıkım

Güvenlik de büyük bir endişe kaynağıdır. Yakınındaki herkesi riske atmadan büyük bir binayı nasıl yıkarsınız?

Bir kontrollü yıkım cevaptır.

Türkiye genelinde kontrollü yıkım hizmetleri sunuyoruz. Sektördeki yılların deneyiminden faydalanan ekibimiz, binaları güvenli bir şekilde yıkmanıza ve aklınızdaki yeni projeler için yıkım işi yapılan alanı hazır tutmanıza yardımcı olacaktır.

Kontrollü Yıkım işi Hizmeti
Kontrollü Yıkım işi Hizmeti

Kontrollü Yıkım Nedir?

Kontrollü yıkım, bir binanın birkaç dakika içerisinde yıkılması için patlayıcıların güvenli bir şekilde kullanılmasını içerir. Muazzam miktarda el emeği tasarrufu sağlar ve güvenli olmayan bir yıkım koşullarını sahadaki bir mürettebata sunacak büyük ve yüksek binalar için kullanılacak en iyi tekniktir.

Binanın yapısındaki ana noktalara teçhizat patlayıcıları içerir. Bir ekip daha sonra bu patlayıcıları uzaktan kumandayla patlatır, genellikle yapıyı içe ve aşağı doğru çeken bir patlama yaratır. Kontrollü bir patlamayla, binadan kaçan ve yakındakilere zarar veren herhangi bir döküntü olmayacak.

Peki, bu hizmet neden daha büyük binalar için ideal? İşte birkaç neden:

  • Uzaktan kumandanın kullanılması, katılan herkesin yıkım alanından uzakta güvenli bir mesafede durmasını sağlar. Dahası, mürettebatın uzun vadede yaralanmaya neden olabilecek elektrikli el aletleri kullanmak zorunda kalmamasını sağlar.
  • Çok kısa sürede kalın beton yapılar yıkılabilir.
  • Kontrollü yıkım, patlayıcıların doğru yerleştirildiğini farz ederek en karmaşık yıkım işlerinde bile kısa çalışabilir.
  • Neredeyse her tür bina için kullanılabilecek çok yönlü bir yıkım şeklidir.

Kontrollü Yıkım işi Hizmetimiz

Çalışma hakkında sizinle temasa geçtikten sonra, binayı incelemek için bir teknisyen göndereceğiz. Bu süre zarfında gereksinimlerinizi sizinle görüşeceğiz ve çalışmanın kapsamı hakkında bir fikir vereceğiz. Teknisyenin bina yapısı hakkında not alması ve binaya uygun özel bir yıkım planı oluşturması muhtemeldir.

Bir teklif verdikten sonra daha detaylı planlama ile başlayacağız. Amacımız, çoğu kez yerinde denetim gerektiren binanın güvenli bir şekilde yıkılmasını sağlamaktır. Bunlar mümkün olan en verimli patlamayı elde etmek için patlayıcıların doğru yerleştirilmesini sağlamamızı sağlar.

Ayrıca, kontrollü bir yıkımla birlikte gelen tüm belgeleri yönetmenize yardımcı olacağız. Bu genellikle, bölgedeki insanlara tehlike olmadığından emin olmak için yıkımı devlet ve yerel kuruluşlarla koordine etmeyi içerir.

Ekibimiz daha sonra patlayıcıları kurar ve yıkımı gerçekleştirir. Elbette ki yıkım sonrası çıkan enkazı bırakmayacağız. Tüm atıkları yıkımdan uzaklaştırmak için nakliye hizmeti sunuyoruz.

Türkiye’de ya da İstanbul ‘da kontrollü bir yıkım servisine ihtiyacınız varsa, çözüm Yıkmaksan – Yıkım işleri ile irtibata geçmektedir. Başlamak için bugün ekibimizle iletişim kurun.

Önceki İçerikBina Yıkım Yöntemleri ve Yapıları İçin Süreç
Sonraki İçerik7/24 Acil Yıkım Hizmetleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz