Neden Mini Ekskavatör Kullanmalı?
Neden Mini Ekskavatör Kullanmalı?

Kazma, hendek açma, kaldırma, yerleştirme, peyzaj düzenlemesi, yıkım, fırça kesme, bir ekskavatörün doğru ataşmanla kolayca ilgilenebileceği görevlerden sadece birkaçı. Peki neden mini ekskavatör kullanmalı? Genellikle endüstriyel ve ticari alanlarda kullanılan ekskavatör, bom ve şasisi ile tam bir 360 derece dönerek tek bir ünite olarak kullanılır, çoğu iş sahasında şarttır. 1500 ila 90.000 kg arasında bir ağırlığa sahip olan makine, bir sahadaki birçok orta ila ağır iş yükü işine bakabilir. Kırıcı, kıskaç, burgu, hızlı bağlantı elemanı vb. Ekleri, ekskavatörün iş sahalarında çeşitli kazma yöntemleri için kullanılacak kadar çok yönlü hale getirmesine yardımcı olan aksesuarlardan sadece birkaçıdır.

Neden Mini Ekskavatör Kullanmalı

Genel bir notta yaklaşık 8000 kg ağırlığında olan bekolu yükleyici, tarım ve sanayi bölgeleri için mükemmeldir ve hafif ve orta dereceli işlerde çalışabilir. Kazıcı yükleyiciler, ekskavatörlerden nispeten daha küçüktür ve sol ve sağ tarafta sınırlı bir 200 derece dönüşe sahiptir. Bununla birlikte, beko yükleyici, ağır aletlerin taşınması, derin ve sığ delikler kazma, çeşitli boyutlarda hendekler kazma, vb. İle kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kazma gibi çok sayıda işe verilen çok yönlü bir ekipmandır.

Neden Mini Ekskavatör Kullanmalı?
Neden Mini Ekskavatör Kullanmalı?

Mini Ekskavatör Kullanımı Tercih Sebepleri

Hem ekskavatör hem de beko, her ikisi de yaptıkları işte as, ancak mini ekskavatör de zorlayıcı bir durumda. İşte mini ekskavatörün veya kompakt ekskavatörün giderek daha popüler hale gelmesinin sebepleri.

1. Boyut: 3-4 ton arasında bir ağırlığa sahip olan bu makineler, daha büyük makinelerin ulaşamadığı tıkalı alanlarda çalışabilir. Ek olarak, daha küçük makinelerin yapamayacağı şeyleri kazıp kaldırabilirler.

2. Özellikler: Orta boy makineler bu mini ekskavatörler hem büyük hem de küçük sınıf makinelerden ödünç alırlar. Hidrolik hızlı bağlantı, ısı ve iklimlendirilmiş kapalı kabinler, çelik paletler üzerinde kauçuk gibi özellikler daha büyük makine sınıfından aşağıya inerken, dolgu bıçağı, merkez eksen boomu ve sıfır kuyruk dönüşü tasarımı, küçük kepçelerden geçen özelliklerdir.

3. Ceplerde kolay: Mini ekskavatörlerin yakıt açısından çok verimli olduğu ve uzun vadede projenin maliyetini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Ek olarak mülkiyet, tamir, depolama ve bakım maliyetleri de çok fazla.

4. Kompakt yapı: Makinelerin kompakt boyutu, makinenin daha az hareketli alana sahip sıkıştırılmış alanlarda çalışabileceği anlamına gelir. Bu makineyi kara yolları, küçük sokaklarda, evlerde, binalarda ve diğer altyapı vb. gibi yoğun yerlerde kullanmak çok daha kolaydır. Makine, büyük tezgah parçalarının ebat nedeniyle ve küçük olanlar nedeniyle iyi çalışmadığı yerlerde iyi çalışır. güç eksikliği.

5. Çok yönlülük: Mini ekskavatör, makineyi çok yönlü yapan çeşitli ek seçenekleri sunar. Bu makinenin dakikada daha fazla hidrolik sıvı pompalaması gerçeği göz önüne alındığında, makine birkaç ataşmanla, özellikle daha büyük kovalarla çalışarak çevrim süresini ve tüm üretkenliği iyileştirir.

6. Elektronik vardiya: Geleneksel olarak daha büyük makineler için ayrılan elektronik parçalar, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürmek için orta büyüklükteki makinelere girme yollarını buluyor.

Bunlar, mini ekskavatörün giderek daha popüler hale gelmesinin nedenlerinden sadece birkaçı ve önümüzdeki yıllarda pazar payını artıracağı nedenlerden bazıları. Bununla birlikte, kişi gereksinimlerini dikkate almalı ve ardından mini ekskavatörün onlar için makine olup olmadığına karar vermelidir.

Önceki İçerikYıkım işlerinde Kullanılan Önemli inşaat Makineleri
Sonraki İçerikProfesyonel Bir Yıkım Yüklenicisini işe Alma Sebepleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz